דפנה ישראלי כהן לוגו

דפנה ישראלי כהן

פסיכולוגית רפואית מומחית, פסיכותרפיסטית וסקסולוגית

ליצירת קשר:

אימון קוגניטיבי התנהגותי מרחבי

מי שמתמודד עם חרדות עקב התמודדות עם טראומות שונות מכיר בוודאי את ההימנעות מלצאת למקומות שונים. יציאה למטרות שונות כמו: הליכה פשוטה ברחוב, קנייה בחנות, בסופר או בקניון, הגעה לקופת חולים או טיפול כלשהו או לפעילות חברתית רצויה ואהובה עם משפחה וחברים. פגיעה זו בתפקוד היומיומי פוגעת לאורך זמן גם באיכות החיים ותחושת המסוגלות העצמית.

אימון קוגניטיבי התנהגותי מרחבי – מהו ומהי מטרתו?

האימון מקנה שפה וכלים להיכרות מודעת עם השפעות של מחשבות, תחושות ורגשות על התפקוד שלנו במרחבים העירוניים הפתוחים והסגורים בהם אנחנו נמצאים. היכולת להכיר את המרחב הסביבתי בו אנחנו נמצאים ולהבין מה במרחב גורם לנו לחוש בטחון יחסי ומה מאיים בו מסייע לנו לרכוש תחושת מסוגלות להתנהל בו ולבצע דברים שנרצה.
ממחקרים שנעשו עם נפגעי טראומה עלה שהיכולת להתמצא ולהתנהל במרחב כלשהו מושפעת מתהליכים מוחיים שנפגעו עקב ההתמודדות עם מצבים רגשיים וטראומתיים.
תרגול קוגניטיבי התנהגותי באימון כזה מציע אפשרות לשיפור היכולת המוחית להתמצא ולהתנהל במרחבים עירוניים פתוחים וסגורים ואף בטבע ובכך לשפר את החוויה והתפקוד בהם ולתמוך בתהליכי שינוי, ריפוי ושיקום באופן רחב יותר.

פחד קהל
למי האימון מיועד?

בשלב זה האימון מיועד לאנשים המתמודדים עם פגיעה בתפקודם היומיומי עקב קשייהם להתמצא ולתפקד במרחב עירוני פתוח, סגור ובטבע ויש להם יכולת גופנית להתנייד. בהמשך יינתנו אימונים דומים במרחב הוירטואלי שנמצא כיום בפיתוח שלנו.

איך מתבצע תהליך האימון?

בשלב ראשון נעשית היכרות עם האדם שהגיע לאימון ועם הרקע שלו, קשייו ומטרותיו לצד הבנת תפישתו מרחבים שונים וגורמים שמשפיעים על כך. בשלב זה גם נקבעת מטרת האימון ותוכנית האימון העקרונית.
בשלב שני יוצאים עם המאמן למרחבי האימון שנבחרו לתרגול. במהלך האימון יועברו התנסויות שונות אשר נמצאו כמסייעות לתפישת המרחב, לשליטה בו תוך הקניית ביטחון להתמצאות נכונה ונוחה ומתוך הבנת צרכיו של המאומן.

ומילה אחרונה…

היכולת שלנו לראות את העולם באופן אחר עוזרת לנו, לכולנו, להתמצא ולהלך בו באופנים חדשים. וכמו שקארל יונג, הפסיכואנליטיקאי, אמר "אין זה שרואים דבר חדש, אלא שרואים באופן חדש. כאילו שפעולת הראייה במרחב השתנתה באמצעות ממד חדש".
הפרויקט הזה נולד מתוך הבנה זו של אמיר פורת ושלי, דפנה ישראלי כהן, ויש בו תקווה להביא עוד טוב ויכולת מימוש וביטוי עצמי של עצמינו ואחרים בעולם הזה שלנו.
אתם מוזמנים לפנות אלינו לקבלת פרטים נוספים ולתאום אימון:
בהשארת הודעת וואטסאפ לאמיר פורת: 052-541-27-21,
בהשארת הודעת וואטסאפ לדפנה ישראלי כהן: 050-206-18-00
או בשליחת פרטים בטופס ליצירת קשר באתר.

ליצירת קשר: