דפנה ישראלי כהן לוגו

דפנה ישראלי כהן

פסיכולוגית רפואית מומחית, פסיכותרפיסטית וסקסולוגית

ליצירת קשר:

זוגיות ומיניות

זוגיות ומיניות – טעם החיים

אחד מהצרכים הבסיסיים שלנו הוא לחוש אהובים ולאהוב, להיות מחובקים ולחבק. אלה הם מזון לגוף ולנשמה שלנו. אלה שמעניקים לנו טעם ואיכות לחיינו.

זוגיות והתמודדות

הזוגיות שלנו, לכן, היא מרכזית בחיינו ונבנית מיכולותינו להביע אהבה דרך מגע, מילים ומעשים. אך עם זאת, זוגיות עומדת במבחנים רבים ומאתגרים כתוצאה ממתחים יומיומיים וממתחים חריפים, הנובעים מאירועי חיים, כמו משברים, אבדנים ומחלה. ניסיוננו בעבר ודרכי ההתמודדות שלנו עם מתחים שכאלה ישפיעו על הדרך בה נבין ונפרש את הקונפליקטים ומצבי המתח בזוגיות שלנו, וישפיעו על הדרך בה נגיב עליהם ונקבע את החוזה המודע והלא מודע הזוגי שלנו. מודעות לכך לצד היכולת לתקשורת טובה ואינטליגנציה רגשית יעזרו לנו להתגבר על כך ולהעשיר את המרחב האישי והזוגי.

מיניות והתמודדות

מיניותנו היא הדרך שלנו לאהוב את החיים, את עצמנו ואת בן/בת זוגנו. אך גם כאן מיניות זו מושפעת מגורמים רבים. המסר מהורינו לגבי מיניות והחינוך המיני שקבלנו, חוויותינו המיניות, דימוי העצמי, הגופני והמיני שלנו, מוכנותנו לשחרר שליטה ולתת אמון, כמו גם נכונותנו להעז ולהיות יצירתיים וגמישים כשנתקלים בקשיים בתחום זה. מעבר לכך היא מושפעת מיכולתנו להיות ערים לצרכינו הרגשיים, הגופניים והמיניים ולעיתים גם הרוחניים, להכיר בהם ולדעת לדבר על כך בינינו לבין עצמנו ועם בני זוגנו.

ייעוץ וטיפול

אני מזמינה אתכם, כזוגות וכיחידים בכל הגילאים, לבוא ולהתייעץ לגבי קשייכם הזוגיים והמיניים, ולבנות גשר לעתיד זוגי ומיני טוב יותר. וכפי שהפילוסוף הסופי, רומי, אומר "תפקידינו הוא לא לחפש את האהבה אלא ללמוד להסיר את המחסומים שבנינו בתוכינו כנגדה". ההתייעצות והטיפול כוללים התייחסות להבנת הגורמים הגופניים, הרגשיים והחברתיים והפניה במידת הצורך לגורמי טיפול נוספים. כמו כן הייעוץ ניתן לבני נוער והורים בנושא של התפתחות מינית בריאה. ניתן לתאם סדנאות לאנשי צוות בנושא "התפתחות למיניות בריאה".

ליצירת קשר: